محل تبلیغات شما

هوالعشق

امام خمینی (ره):

من خیالم از انقلاب اسلامی راحت است؛ اما چیزی که من را نگران می کند این است که بعضی از ون زندگی طلبگی خود را رها کنند و به اشرافی گری و رفاه طلبی روی بیاورند که در این صورت ممکن است اعتماد عده ای از مردم به ت و به تبع آن از انقلاب اسلامی سلب می شود.

رواج اشرافی گری در میان بعضی از ون

امروز متاسفانه شاهد رواج اشرافی گری در میان بسیاری از ونی هستیم که الگوهای اخلاقی و دینی جامعه ما باید باشند اما ظاهرا به مرور زمان با غرق شدن در رفاه زندگی و بدست آوردن ثروت که  نمونه های آن را در همین شهرهای اطرافمان در استان مازندران و تهران و مناطق دیگر شاهد هستیم،   بدون توجه به نصایح امام انقلاب مروج اشرافی گری و رفاه طلبی مفرط در جامعه ما شده اند.

ونی که سوار بر ماشینهای آخرین مدل با لباس ت مانور اشرافیت می دهند  و توجه نمی کنند چه داغی بر دل جوانان و خانواده هایی که داشتن یک ماشین معمولی برایشان یک آرزوی دست نیافتنی شده است می گذارند .

خانه ها و ویلاهای متعدد و  ازدواجهای مجدد و توجیح خودشان با این فکر که با این کارشان جلوگیری از فساد کرده و یا خانواده ای را تحت سرپرستی گرفته و  بنحوی تحکیم خانواده می کنند!!! در حالیکه اگر دارای قدرت مالی بالایی هستند می توانند بدون اینکه زن جوانی را به عقد موقت خود در بیاورند آنها را تحت سرپرستی خود قرار داده و با هزینه های دیگر باعث ازدواج جوانان یا کسانی که نیازمند هستند بشوند .

اما متاسفانه کسانی که باید الگوی جامعه باشند وقتی به قدرت مالی بالا دست می یابند همسران  خودشان را که در سختی و تنگدستی کنارشان بوده اند و امروز کمی پیر و فرتوت شده اند را  کنار گذاشته و با ازدواج با نی جوان و تهیه زندگی اشرافی برای آنها  و زندگی و تفریح و سفر در کنار آنها و کنار گذاشتن همسران بدبختشان تبدیل به بدترین الگو  برای جامعه می شوند و به به و چهه چهه کردن اطرافیان را حمل بر درست رفتار کردن خود می گذارند اما نمی دانند این تعریفها برای پولهای آنهاست نه برای عمل آنها که در پشت سرشان جز حرف و سخن و بدبینی به ت چیزی دیگر در بر ندارد  و باز هم در نهایت تاسف  همین موارد خطری است که انقلاب و باورهای دینی مردم را تهدید می کند ومتاسفانه چنین ونی با نهایت بی توجهی  سرشان را چون کبک در برف فرو کرده و فکر می کنند کسی آنها را نمی بیند و متوجه ضرباتی که به اسلام بخاطر انجام دادن یک عمل مستحب بقول خودشان به جامعه می زنند نیستند

ت ساده زیست و انقلابی

البته در کنار آنها ت بزرگواری در همین شهرهای مازندران هستند که در نهایت ساده زیستی و روحیه ای مردمی در کنار مردم  زندگی می کنند  که موجب افتخار مردمی هستند که در کنار آنها حضور دارند  و وجود چنین ونی آگاه ، متقی ، ساده زیست و خداترس است که باعث شده هنوز عشق به ت معظم در میان مردم زنده باشد

امر به معروف و نهی از منکر

به نظر من در خصوص اینگونه ت که مروج اشرافی گری بوده  و با تعدد زوجات غیر معمول و از سر هوسرانی باعث وهن اسلام می شوند  می بایست اصل امر به معروف و نهی از منکر نیز صورت بپذیرد که اتفاقا اینها نیازمند بیشتری نسبت به این موضوع هستند

موضوعات مرتبط

ساده زیستی در سیره امام خمینی(ره)
اشرافی‌گری در مسؤولان و ت

امام(س) خطاب به من فرمودند زی طلبگی ات را حفظ کن

آقای کیانوش جهانپور خباثت شما ریشه در اعتقادات کدخداپرستانه شما دارد

کمپین حامیان توافق خوب

ت ,اشرافی ,گری ,جامعه ,میان ,ساده ,اشرافی گری ,که در ,در میان ,در کنار ,است که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها